Voolus pärast keisrit 26.09.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
kuu tagasi sain keisrilõikega oma kolmanda lapse. Operatsioon läks hästi, taastumine-paranemine on olnud kiired, kuid muret teeb voolus. Veritsus on peaaegu lakanud, veel määrib beezikalt, kuid eritise lõhn on kahtlaselt halb. Meenutab roiskumist või siis halvaks läinud kala lehka (siiski pigem esimest). Mõned nädalad tagasi tundsin paar päeva sügelust tupes nagu seene puhul, kuid hetkel midagi sellist ei tunne. Kas tegemist võib olla mingi põletikuga? Kui jah, siis, kuidas seda ise ravida?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Peale sünnitust ja ka peale keisrit tupevoolus võib esineda reeglina kuu aega.(vahel kuni 6 nädalat). Kui lõhn on ebameeldiv, siis pöörduge arsti juurde, kes vaatab teid üle.Proovida võite panna teepuuõli tuppe, mida ostate apteegist vabalt. Dr Kadastik