Tabletid ja rasedus 26.09.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
mul selline küsimus: olen pikka aega juba söönud tablette, enne Merciloni, nüüd 2 viimast kuud Yarinat. Unustasin esimesel tableti võtmise nädalal ühe tableti võtta, võtsin selle järgmine päev, kohe kui meelde tuli. Samas olen olnud ka kaitsmata vahekorras. Nüüd kardan, et võin olla rase. Plaaninud me beebit küll ei ole, aga kui see nii peaks minema, siis oleme mõlemad väga õnnelikud. Aga samas pole ju kindel, kas võisin rasedaks jääda, seega ei sooviks ka tabletivõtmist katkestada. Soovin teada, kuidas rasedusele mõjuvad tabletid, kui neid edasi võtan. Plaanisin veel järgmise kuuri kohe otsa võtta, sest päevad juhtuksid just plaanitud soojamaa reisile.
Ette tänades R.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui võtate tablette mõnda aega edasi, siis midagi ei juhtu. Samas teadlikult raseduse ajal tablette võtta küll ei oleks mõttekas. Soovitaks teha rasedsutest igaks juhuks. DR Kadastik