ultraheli 01.09.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.Mul on suur mure juba pikka aega täpselt olen rase(24 NÄDALAT) ja väga tahaks teada kas ultraheli on lootele kahjulik või mitte.Olen lugenud ja kuulnud et ultraheli mõjub väga halvasti lootele aga kui küsisin arsti käest ütles,et mõju.Aga miks siis igalpool on kirjas et utraheli on kahjulik?Kuu ajapärst määras arst ultraheli,et vaadata kuidas laps areneb olen mures ja väga tahaks taeda ausalt teie vastust.ETTE TÄNADES!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Ultraheli pole kahjulik sellisel viisisl, nagu tehakse seda rasedsue ajal. Vähemalt pole teiepoolne väide tõestust leidnud. Dr Kadastik