süsti järel rasestumine vol 2 08.08.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere jälle!

Aitäh kiire vastuse eest. Mulle jäi veidi segaseks siiski, mida mõtlete 3 normaalse menstruatsiooni all. Ehk siis - kas arvesse läheb ka see menstruatsioon, mis algas kohe peale lap-i? Iseenesest liigitaksin ta küll normaalse menstruatsiooni alla, aga ehk lähtun valedest põhimõtetest. Sellisel juhul olekski augusti alguses alanud menstruatsioon kolmas.

Olen 27-aastane, varem olnud aasta-paar tagasi väga väike rasedus, mis katkes (nii väike, et nägin vaid positiivset testi, arstile ei jõudnudki), nüüd kevadel siis teine rasedus, mis lõppes lap-iga. Süst tehti lootuses, et äkki saab ilma operatsioonita, ent rasedus oli juba liiga suur ning süst ei avaldanud loodetud mõju. Süsti nimetust ei hakanud eelmisel korral tahtlikult kirjutama, äkki läheb valesti;) Peale lap-i ütles raviarst, et allesjäänud munajuha on väga ilusti läbitav ja korras, ainult erakordselt pikk. Nagu olevat olnud ka äralõigatud munajuha. Arst arvas, et äkki sellepärast jäigi eelmine rasedus munajuhasse pidama (see võis olla ka naljaga öeldud). Rasedusest pidin hoiduma 3 kuud...

Oleme last üritanud saada ca 2 aastat. Nii minu kui mehe uuringute põhjal oleme tunnistatud terveteks ja põhjust mitterasestumiseks nagu polegi leitud.

Ehk saaksite nende asjaolude taustal täpsustada veelkord, kas võime selle tsükle keskel juba hakata proovima rasestuda või mitte.

Parimat soovides!

Järgige raviarsti korraldust ja hoiduge seni, kuni on möödunud emakavälise raseduse eemaldamisest 3 normaalset menstruatsiooni.
Kui rasedustest on positiivne, siis broneerige koheselt aeg oma naistearstile, et varakult avastada võimalik emakaväline rasedus ja aidata Teid.
Unustasite märkida oma vanuse ja muu rasedusanamneesi ning veregrupi ja reesuskuuluvuse.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Vol 2
Normaalsed menstruatsioonid oleksid need, mis on peale emakava'lise raseduse eemaldamist. Siis see menstruatsioon ei loe, mille ja'rel oli menstruatsiooni peetus ja rasedus. Siis 3 normaalset menstruaaltsu'klit ehk laias laastus ~ 3 kuud.
Kohe peale lap i vo'is olla ka menstruaaltsu'kli ha'ire vo'i operatsioonija'rgne vertitsus, see ei la'heks ka arvesse.
Olete tulevikus ko'rge riskigrupiga rase. Teil on 2 patoloogilist rasedust. 1. nimetus on kompleetne abort ehk ta'ielik iseeneslik raseduse katkemine ja teine oli emkava'line rasedus.
Edu!
Vabandust, sel hetkel puuduvad ta'ppidega ta'hed.
G.Litter
www.naistearst.ee