süsti järel rasestumine 07.08.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kui 21.mail tehti mürgine süst emakavälise raseduse lõpetamiseks, mille tõttu 3 kuud ei tohi rasestuda, siis kas käesoleva tsükli aeg jälle tohime üritada? Tsükkel siis algas 3.augustil ja viimasel korral oli pikkuseks 30 päeva, mis juhul, kui ka järgmisel korral sama pikk tsükkel oleks (lühemaid pole küll vist mitu aastat olnud), teeks võimalikuks ov-ajaks ~19-20.augusti.

Ehk siis - ov võimaliku aja järgi nagu ju võiks proovida? Aga kuna munarakk hakkab valmima varem, siis kas süst võib veel mõjutada?

Võiksime ju kannatada igaks juhuks küll, aga kuna emakaväline rasedus eemaldati ikkagi lapi käigus (sealjuures ka üks munajuha) ning avastati, et allesjäänud munajuha küll läbitav, aga erakordselt pikk, siis tahaks võimalikult palju ära kasutada seda, et lapi käigus munajuha kontrastainega läbiti ning selle võimalikku positiivset mõju. Vähemalt arst arvas, et nüüd peaks ca 6 kuud olema munajuha veel paremini ja lihtsamini ehk läbitav.

Saate ehk oma arvamuse siia kirjutada?

Ette tänades!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Ravimi nimi, mida kasutati Teie abistamiseks ja Teie patoloogilisse munajuhasse jäänud raseduse katkestamiseks, et ei tekiks Teile eluohtlikku seisundit, on Metotreksaat. Tegemist ei ole mürgisüstiga selle sõna igapäevases tähenduses. Kindlasti selgitati Teile Teie olukorda ja Te andsite ka allkirjad teadliku nõusoleku kohta.
Saan Teie kirjast aru, et vaatamata säästvale ravile, oli vajalik Teie elu päästmiseks ka ühe (haige) munajuha eemaldamine.
Risk saada korduvalt emakaväline rasedus on ülikõrge, ~50%. Rasedus jääb munajuhasse pidama vaid siis, kui munajuha on kahjustatud, n. põletike tagajärjel (urogenitaalne klamüdioos, gonorröa jpt.).
Järgige raviarsti korraldust ja hoiduge seni, kuni on möödunud emakavälise raseduse eemaldamisest 3 normaalset menstruatsiooni.
Kui rasedustest on positiivne, siis broneerige koheselt aeg oma naistearstile, et varakult avastada võimalik emakaväline rasedus ja aidata Teid.
Unustasite märkida oma vanuse ja muu rasedusanamneesi ning veregrupi ja reesuskuuluvuse.
G.Litter
www.naistearst.ee