Vanus ja rasedus 18.07.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kas 51-aastane korrapärase menstruaaltsükliga (üleminekuea tunnused puuduvad) energiline saledapoolne naine võib veel rasestuda ja rasestumise ette võtta? (momendil kasutan emakasisest spiraali). Kunstlik viljastamine näiteks on lubatud meil 50. eluaastani, olen lugenud mitmeid uudiseid välismaa naistest, kes sünnitanud sootuks kõrgemas vanuses. Sooviksime väga perre veel üht last. Oleme materiaalselt järjel, abikaasa on minust noorem. Kui suured on võimalused ja millised on riskid?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loomulikul teel rasestumine on ebareaalne. Teaduslikel eesmärkidel ja ravimite kaasabil peaks olema maailma vanim sünnitaja 64 ajakirjanduse andmetel.
Pöörduge selles küsimuses Tartu Elite Erakliinkusse dr.Sõritsa poole või Tallinna Nova Vita Kliinikusse. Need asutused, kes tegelevad kunstliku viljastamisega oskavad vastata Teie kõikidele küsimustele ka seaduslikkuse poole pealt.
Kui "Embrüokaitse Seadus" Eestis keelab viljastamise üle 50-aastasele naisele, on Teil võimalik last adopteerida. Alati võib pöörduda teistesse riikidesse arstiabiks, tasudes ise kõik kulud.
Võimalused rasestuda on minimaalsed ka ravimitega ja risk saada väärarendiga last on väga kõrge. Oluline oleks nõu pidada psühholoogiga ja kaaluda poolt- ning vastuargumente. Soovitan Irene Kalvet samast portaalist.
Soovitus: paluge naistearstil väljutada spiraal ning nautige elu ja oma head suhet.
G.Litter
www.naistearst.ee