raseduse katkestamine 03.07.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Käisin 28.06 arsti vastuvõtul ja öeldi et kõik on korras.Aga täna on 03.07ja päevad on kolm päeva hiljemaks jäänud.Kas võib olla rasedus,mida arst veel ei märganud.Kui rasedust on 2-3 nädalat, kas saab tabletiga rasedust katkestada või peab seda kindlasti tegema üldnarkoosi all.Kõige suurem probleem ongi selles,et mul on 24.07tulemas onkoloogias rinna operatsioon.Kuidas võib mõjuda üldnarkoos kui seda tehakse 3nädala tagant,kas see ei ole ohtlik. Ette tänades.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Väga väikest rasedust ei ole võimalik läbivaatluse käigus diagnoosida. Täpse info annab verest võeud raseduse hormoon, mille järgi saab diagnoosida ka 2-3 nädalast rasedust. Soovitaks kindlasti täpsustada seda enne rinna operatsiooni. Tabletiga raseduse katkestamist saab teha kuni 9 näd. rasedust. Dr Kadastik