Menstruatsiooni ärajäämine 17.06.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tervist
Minu 17 a tüdrukul on päevad nädal aega üle läinud.
Ta ei ole mingeid muid asju tarvitanud,peale selle et võttis menstruatsiooni tsükkli vahepeal 3-4 korda SOS pille.Ei ole sisse lasknud talle,vaid lihtsalt ohutuse mõttes neid SOS pille võtnud kuna oli kaitsmata vahekord.
kas siin on tegemist valesti tarvitatud SOS pillidega või on mingi muu tõsisem probleem?Mida teha?Kuidas asja lahendada?
Tänan

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. Ostke apteegi käsimüügist rasedustest ja paluge neiul teha test õpetuse järgi hommikusest uriinist.
2. Kui rasedustest on negatiivne, on suure tõenäosusega tegemist menstruaaltsükli häirega, ka siis tuleks naistearstile broneerida plaaniline aeg.
3. SOS pille ei ole soovitav tarvitada nii sageli, arukas oleks valida siis pidevalt tarvitatavad madaladoosilised antibeebipillid, n. Harmonet.
4. Soovimatust rasedusest hoidumiseks ja nõustamiseks võite pöörduda noortekabinetti.
5. Katkestatud suguühe ehk coitus interruptus ei sobi rasedusest hoidumiseks, sest rasestumiseks on vaja vaid 1 spermatosoidi.
G.Litter
www.naistearst.ee