probleemid rasedusega 10.04.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

proovisin teist kuud pärast pillidest loobumist rasestuda. Algas siiski jälle vereeritus, mida pidasin algul menstruatsiooniks. Ent verd oli vähe ja see oli pruun. Tegin rasedustesti, mis oli positiivne. Pärast jäi veel päevadeks määrima. Olid valud. Ultraheli- ja arstiaeg on kirja pandud, aga mure ikka piinab. Valud ja veritsus on nüüdseks kadunud, kas on võimalik, et raseduse katkemise oht on möödas? Praegu peaks algama 5. nädal. Kartsin ka emakavälist rasedust - iiveldus, kõhulahtisus -, aga kuna palavik tõusis korraks väga kõrgele, võis see siiski olla mingi viirus. Rasedustesti joon on läinud kõvasti tumedamaks.
Kui mul on diagnoositud II faasi puudulikkus, kas siis on tõenäoline, et juba nii raseduse alguses tekkinud probleemid kaovad? Kas toetav ravi peaks algama viivitamatult? Üks rasedus on mul peetunud (aastaid tagasi). Uuringuid ei ole tehtud, on öeldud, et proovige ikka veel.

Teele

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Rasedus on teil kindlasti olemas. Kuna teil on peetunud rasedus anamneesis, siis alati on oht, et ka seekord kõik korras ei ole. Kindlasti soovitaks pöörduda erakorralilselt Nõuandla kabinetti(Tartus on iga päev võimalik pöörduda registratuuri, kes suunab samal päeval erakorralisse kabinetti).dr Kadastik