rasedus ja beebipillid 20.03.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Jätsin beebipillid ära umbes kuu aega tagasi (tervise pärast) ja nüüd näitab test, et olen rase, kuigi vastavat kavatsust ei olnud ja kasutatud sai ka kondoomi. Kuivõrd võivad rasedustestid eksida (biocard)? ja teine küsimus: olen kuulnud, et ei ole soovitav rasestuda kuni 6 kuud pärast beebipillide lõpetamist, kuna see võib lootele halvasti mõjuda. Kuidas oskaksite seda väidet kommenteerida?
Ette tänades, P.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Peale pillide kasutamist võite kohe rasestuda, see seisukoht, et ei tohi kohe rasstuda on vanast ajast, kui olid hoopis teised pillid. Tänapäeval kasutataksegi rasestumise soodustamiseks pille sageli neil patsientidel , kes ei jää hästi rasedaks (2-3 kuud), sellejärgselt rasestumise võimalus on suurem, kuna pillide kasutamine pärsib ovulatsiooni ja ärajätmisel organism reageerib tugevama ovulatsiooniga. Kui Biocard test on positiivne, siis rasedus on kindlalt olemas.Dr kadastik