Positiivne double/triple test 16.02.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Sain positiivse tulemuse downile1/133.Hetkel rasedust 17+4.Varsemast ajast katkemised16,20nädalal.Praegu emakakaelapuudulikkuse tõttu pandud tugiõmblused.Loogiliselt vaja teha looteveeanalüüs.Minu küsimus:Kas sellises olukorras on risk saada haige laps suurem kui võimalik raseduse katkemine andes looteveeanalüüsi?Kui täpselt on võimalik looteanatoomias hinnata võimalikku downi olemasolu?Kui täpsed on üldse need double/triple testi tulemused?
Ette tänades murelik naine.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kahjuks Te ei nimeta oma vanust. Riskid väärarenditele tõusevad vanuse tõustes.
1. Raseduse katkemisi lootevee punktsiooni järgselt esineb üliharva, Teie enda huvides on lootevee analüüs kõrge riski korral ülioluline, juhul, kui Te kindlasti ei soovi sünnitada Downi sündroomiga last.
2. Teatud juhtudel, heade ultrheliaparaatide olemasolul, loote hea asendi, tugeva ultraheli spetsialisti ja piisavate kogemuste korral saab hinnata ka loodet ultraheliuuringul, kuid see tulemus ei anna õigust katkestada rasedust meditsiinilisel näidustusel.
3. Analüüsid veeniverest sõeluvad välja kõrgenenud riskigrupi, kes vajaksid lisauuringuid. Kui lootevee uuring on korras, siis suure tõenäosusega on ka lootel suured väärarendid välistatud.
G.Litter
www.naistearst.ee
Palun vabandust hilise vastuse pärast portaalist tulenevatel põhjustel, avastasin äsja küsimuse kinnisel lehel.