Rasestumiseks õige aeg 24.10.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Kui tsükkel on 32-35 päeva, millal oleks õigeim päev rasestumiseks?

Kas ovulatsioonitest õigustab ennast?

Tänan!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

Teoreetiliselt peaks toimuma ovulatsioon 14 päeva enne järgmise menstruatsiooni algust. Seetõttu võib välja arvutada, ~18-21 m. tsükli päeval.

Kõiki käsimüügis olevaid vahendeid võib apteegist osta.

Ehk on Teil probleem rasestumisega? Kuna Teil on pikk tsükkel, siis on ka ovulatsioone harvem, ning (ka tervel naisel) ovulatsioonid ei toimu igas tsüklis. Aastas võivad olla mõned anovulatoorsed tsüklid. Sageli on pikad m.tsüklid mõne hormonaalse sündroomi väljenduseks.

Soovimatust rasedusest hoidumiseks ei soovita küll keegi kaasaegse koolitusega arst "päevade lugemist" meie väga suure raseduste katkestamise näitajatega.

Probleemi püsimisel soovitan konsulteerida naistearstiga.

Lugupidamisega, G.Litter