doxyhexal ja rasedus 05.01.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

arsti sõnul olen rase 8 nädalat.päevad olid viimati 8 november,seega siis arvutati ovulatsiooni päev välja umbes 20-25 november.detsembri algul võtsin aga 10-ne päevase ravikuuri uroplasma vastu.sõin rohtu nimega doxyhexal.ei teadnud siis et rase olen.nüüd kuulsin arstilt et see võib lootele kahjulikult mõjuda.ei teagi siis nüüd mix riskid on kui soovin last alles jätta?ki suur on oht et laps võib mingi puudega sündida??

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui te seda rohtu võtsite, siis olite igal juhul juba rase. Antud preparaat võib mõjutada loote arengut ja võivad tekkida näiteks luude osas väärarengud, välistatud ei ole ka muude organite väärarengud. Kas just teie laps on saanud antud preparaadi kahjustuse , pole teada. Kindlaid protsente ei ole võimalik välja tuua, kuna ei ole ka välistatud, et lapsega on kõik korras. Ultraheli uuringud (varane skriinig) ja ka hiljem 20-ndal nädalal on hästi informatiivsed, kuid päris 100%-lt lubada ei saa keegi, et teie lapsega on kõik korras. Dr Kadastik