rasestumine 20.10.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline probleem, et mu tüdruk arvab et ta on rase. Olime vahekorras kolm nädalat tagasi ja ei kasutanud kaitsevahendit. Tegime testi aga selle tulemus oli negatiivne. Aga tüdruk väidab et tal pole olnud päevad, viimastest päevadest on möödas juba üle kuu aja. Küsimus oleks selline kas on võimalik arsti juurde minna kontrolli ja kui palju arsti visiit maksaks ja millise kliiniku poole pöörduda.

Tänan!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

Austan Teid kui tõelist meest aitamast oma partnerit tema probleemis.

Raseduse esimene tunnus on (üldjuhul) menstruatsiooni ärajäämine. Kokkuleppeliselt loetakse menstruatsiooni peetust 36.päevast (lugedes viimase menstruatsiooni esimesest päevast). Kõige odavam on osta apteegist rasedustest ja õpetuse järgi teha see hommikusest uriinist. Olenemata tulemusest peaks tulema naistearsti vastuvõtule. On kaks võimalust:kas on tegemist rasedusega või menstruatsiooni tsükli häirega-tähelepanu vajavad mõlemad. Kui testi liiga vara teostada, võib tulemus olla valenegatiivne.

Arsti juurde on võimalik kontrolli tulla (peaks tulema), et sellist psüühilist pinget ja ebamugavust tulevikus vältida. Helistage 6052 739, -738. Olen nõus Teid vastu võtma. Kui elate väljaspool Tallinna või on muud probleemid, vastan konkreetselt.

Tegutsege,

naistearst G.Litter