Vähene menstruatsioon 15.12.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere dr. Litter,

Mure on järgmine. Võtsin 3 kuud Logesti kuid siis lõpetasin võtmise kuna päevad algasid juba 4 päeva enne viimase tableti võtmist ja peatselt on soov rasestuda. Siiski tahaks rasestuda alles peale paari normaalset menstruatsiooni. Kuna olin vahekorras umbes ovulatsiooniperioodil (seekord siis ilma tablettideta), võtsin igaks juhuks postinori.

Seekord algas menstruatsioon enam-vähem õigel ajal kuid on nii nõrk, et ainult määrib urineerimisel.Kaasnesid ka valud alguses, mida tavaliselt ei ole. (Rasedustest näitab korduvalt, et rasedust ei ole). Kas see on normaalne peale tablettide võtmise lõpetamist jne. võipeaks muretsema et kuna menstruatsioon jäi järsu nii väheseks, võib tekkida probleeme viljastumisel?

Suur tänu.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kui rasedustestid on korduvalt positiivsed, õigesti tehtud, ei peaks raseduse pärast üldjuhul muret olema. Antibeebipilllide tarvitamise ajal muutub emaka limaskest õhukeseks ja menstruatsioonitaolised vereeritused verevaeseks. See jätkub ka peale pillide lõpetamist mõned kuud. Seetõttu ei saabu alati ka rasedus koheselt.
Kui ka järgmine menstruatsioon on verevaene, siis korrake veelkord rasedustest hommikusest uriinist.
G.Litter
www.naistearst.ee