rasedus 22.09.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 23 aastane,peagi 24.Ma alustan päris algusest peale,et teil oleks täielik ylevaade minu probleemist.Nimelt umbes 4 aastat tagasi hakkasin tarvitama logestit.Esimene ja teine kuu oli vist normaalsed,kuid edasi hakkas koik see protsess toimuma vastupidi.Siis kui soin tablette,hakkasid päevad ja see 7päevane paus ,ei olnud menstruatsiooi.Ma olin nii päris pikka aega...siis läksin arsti juurde ja mulle kirjutati tugevamad rohud-cilest.Kuid nendega sama lugu.Kogu selle lopetasin paari kuu pärast ära,kui vereeritus muutus nii tugevaks,et lausa jooksis mul seest välja.See oli joulude ajal,vist aastal 2003.Ning siiamaani pole enam midagi söönud.
Minu probleem on tegelikult see,et ma pole siiamaani rasestunud.Kas see koik on nende hormoonide tagajärg.Praegu,viimased 6 kuud, algavad mul päevad
kogu aeg oigest ajast 10päeva varem.Viimane mens hakkas 10.09 ja eile 21.09 tuli mul verd,mis minu meelest ei ole normaalne.Mingeid valusid mul ei ole olnud.Ja enam ei ole mul umbes 3kuud valutanud ka rinnad enne päevi,mis toimus varem kogu aeg enne vereeritust.Kui viimati arsti juures käisin (pea 10,11 kuud tagasi.), öeldi mulle et mul on ilus,puhas emakas ja mingeid probleeme lapse saamisel ei tohiks olla.Kuid ma pole ju siiani rasestunud? Kuidas iseeneseslik abort toimub,kas see voib ka siis juhtuda kui päevad on,ilma valudeta.Milline see välja peaks nägema.Mingeid vere proove pole mulle siiani ka tehtud,et mind lähemalt uurida.Ma panin oktoobri lopux endale aja kinni tartu naistekliinikusse,lasen ennast pohjalikult uurida.Kuid mis teie arvate sellest koigest.Kas ma yldse lapsi saangi?Millised on esimesd nähud,kui peaxin rase olema.
Aitäh!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Raseduse esimene tunnus on menstruatsiooni peetus ehk menstruatsiooni hilinemine. Kokkuleppeliselt loetakse seda m.tsükli 36. päevast. M.tsüklid 21-35 päeva kuuluvad normi hulka. 36. päeva hommikusest uriinist tuleks teha rasedustest, positiivse korral oleks see 2. raseduse tunnus. Mõlemi tulemuse korral tuleks pöörduda plaanilises korras naistearstile.
Rasedusteste on soovitav teha m.tsükli häirete korral, et välistada rasedus.
Olete 24-aastane. Kui Te ei hoidu, elate regulaarset suguelu ~2-3 x nädalas ja ei rasestu 1 aasta jooksul, siis peaksite pöörduma viljatu paarisuhte kaebusega ning siis teostatske uuringud viljatu paarisuhte probleemi selgitamiseiks.
Mitterasestumise põhjusi on väga palju. Alustatakse põletike uuringutega, siis ultraheliuuring, siis partneri uuring androloogil, vajadusel hormoonanalüüsid, laparoskoopia jm.
Kindlasti pöörduge oktoobri lõpul Tartu Naistekliinikusse, Teid nõustatakse ja uuritakse.
Lugege juurde www.endometrioos.net ja www.naistearst.ee ja www.kliinik.ee esilehe uudiseid.
G.Litter
www.naistearst.ee