Serophene,Duphaston 29.07.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kuna pole rasestunud, kirjutas arst mulle Seropheni ja Duphastoni kuuri. Kuna tegemist on hormoonravimitega, olen mures kas nende tarbimine ei põhjusta kehakaalu tõusu ja (võimaliku raseduse korral) kas need ei mõju lootele kahjulikult.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teie diagnoosiks on tõenäoliselt esmane või teisene viljatus. Kui selline probleem Teile muret teeb, siis vajate uuringuid ja vajadusel ravi.
Kindlasti peaksid olema tehtud põletiku-uuringud, tupekaudne ultraheliuuring, laparoskoopiline uuring munajuhade läbitavuse kontrolliks ja väikese vaagna organite anatoomia kontrolliks ning partneri uuring androloogil põletikele ja spermogrammile. Kui munajuhad on läbitavad ning partneril ei ole aktiivseid põletikke ja spermogramm on korras, siis on teatud juhtudel selline ravi vajalik.
Serophenega püütakse saavutada ovulatsioone ja Duphastoniga toetakase kollakeha.
Jään asjatundjate seisukohale, et väikeses annuses tabletid ei põhjusta olulist kehakaalu tõusu. Kehakaalu tõus on seotud liigsete kalorite tarbimise ja energia mittekulutamisega.
Mõelge, palun, mis on Teile elus tähtsaim: kas rasestumine?
Ilma ravita pole Te tõenäoliselt rasestunud? Serophenet ei ole võimalik tarvitada, kui olete rase. Ravimit võetakse m.ts. teatud päevadel. Duphastoni võib kasutada ka raseduse ajal, kui on kahtlus kollakeha hormooni puudulikkusele.
Täiusliku informatsiooni saaksite oma raviarsti käest, kes valdab Teie kohta kogu informatsiooni analüüsidest kuni uuringuteni.
Soovin Teile peatset menstruatsiooni peetust! (s.o. 1. rasaeduse tunnus).
G.Litter
www.naistearst.ee