Võimalik rasedus? 12.06.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Kas on võimalik, et rasedustest ei näita rasedust isegi juhul, kui tegelikult rasedus on olemas? Olen tarvitanud antibeebipille Triquilar. Lõpetasin nende tarbimise 2. mail (sellele järgnes menstruatsiooniga seitsmepäevane tabletivaba periood, peale mida enam uue pakiga ei alustanud). Peale seda (ajavahemikul 23-28 mai) olin mitu korda kaitsmata vahekorras. Päevad pole mul siiani hakanud ning ka kõik rasedustestid on olnud negatiivsed (viimase tegin täna, 12. juuni hommikul). Samas on rinnad väga hellad, eelkõige just nibu piirkond. Kohati olen tundnud justkui ka kerget iiveldust. Ma ei tea, kas viimati mainitud tunnusmärgid on lihtsalt minu illusioonid, sest tegelikult oma sisimas oleks ma positiivse tulemuse üle väga õnnelik! Või on tegemist lihtsalt menstruaaltsükli häirega. Infoks veel niipalju, et olen Triquilari võtmisele ka eelnevalt kolmekuulise vahe teinud, ent siis ei tekkinud mingisugust päevade ärajäämist. Muidugi lähen ma arsti vastuvõtule, ent sain aja alles juuni lõpuks.
Aitäh lugemast ja tänan juba ette,
Elis.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Elis!
Oma tööpraktikas olen näinud nii valepositiivseid kui ka valenegatiivseid rasedusteste, kuid siiski harva.
Rasedustest peaks näitama igasugust rasedust vähemalt 36. päevast viimasest veritsusest alates. Kuid, esineb ka m.tsükli häireid peale antibeebipillide ärajätmist.
Soovitused:
-korrake rasedusteste 1 kord nädalas
-kasutage erinevade firmade raseduste
-jälgige kaebusi: alakõhuvalu, iiveldus, rindade pakistus, kõhulahtisus (emakavälise rasduse kahllus!)
-alati on võimalik pöörduda nii eravastuvõtule kui ka "järjekorrasat mööda osta", et määrataks veeniverest rasedushormoon HCG, mille tõus viitab rasedusele
-aeg on parim diagnoosi püstitamisel, kui rasedus tekkis hiljem ja on väga väike, siis ei näita rasedustest ega ultrahelidiagnostika
G.Litter
www.naistearst.ee