rasedus ja viirus 05.03.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mul on praegu raseduse 9-10 nädal.Haigestusin viirusesse,millega kaasnes oksendamine,kõhulahtisus ja palavik üle 38 kraadi.Oksendamine ja kõhulahtisus kestis ühe päeva,palavik aga veel mõned päevad,aga nüüd juba alla 38 kraadi.Ning söögiisu puudus veel paar päeva peale palaviku alanemist.Ravimitest tarvitasin ainult paracetamoli.Proovisin haiguse ajal juua nii palju kui võimalik ja võtsin ka vitamiine,mis raseduse ajal ettenähtud.
Kahtlustan,et tegemist võib olla rota- või adenoviirusega.Paln öelge kas, kuidas ja kui suure tõenäosusega see viirus võis kahjustada rasedust? Palun nii konkreetset vastust kui võimalik.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Suure tõenäosusega on Teie lapsekesega kõik korras. Rota- ja adenoviirus ei kahjusta loodet.
Ilusat rasedusaega soovides Aire Sekavin