Vähene määrimine. 16.02.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Viimane menstruatsioon oli mul 17. detsember. 2004. UH järgi on raseduse suurus 8-9 nädalat, südame tegevus ilusti näha ja midagi muret tekitavat siiani leidnud ei ole . Kuid vahest esineb mul vähest määrimist (helepruuni värvusega). Eelmisest nädalast võtan ka duphastoni 1 tbl 3 korda päevas. Vastavalt enesetundele ka no-spad 1-2 tbl päevas. Anamneesis on peetumine 16 nädalal 03/2003 ja keiser 25 nädalal 12/2003 (verejooksu tõttu). Tean, et raske on öelda, kuid sooviksin siiski oma südame rahustuseks teada, millest võib sellist määrimist esineda? Aega hetkel päris maha võtta ei õnnestu, sest detsembrist kasvab meie peres ka 7 kuune poiss. Kas ma saaksin veel ise midagi ette võtta või on selline määrimine ka osaliselt loomulik? Soovime väga, et seekord läheks kõik kõige paremini. Tänan teid juba ette, Anneli

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

TERE. Esiimsed kolm kuud võib olla oletetava mensrtruatsiooni ajal kerge määrimine. Teie jutust saan aru, et teil määrimine on ebamäärasel ajal. Soovitaks teha esialgu sagedamini ultraheli uuringut, siis saab hinnata lapse arengut. Välistama peaks ka emakaela põletikku. Soovitaks suguelust ajutiselt loobuma. DR Kadastik