rasedusaegne iiveldus 18.09.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 6 nädalat rase ja mu enesetunne on väljakannatamatu. Hommikust ôhtuni on mul süda paha ja vahepeal järgi ka ei jää. Ainult siis, kui magan, tunnen ennast paremini. Olen 2 aastase lapsega kodus ja mul raske on talle isegi süüa teha, rääkimata majapidamistöödest. Tunnen ennast juba nagu invaliid.

Esimese lapsega hakkas mul iiveldus ôhtuti, pärast tööd ja peale oksendamist oli köik jälle hästi. Seekord ei aita oksendamine ega ka söögipoolise pidev näksimine. Kas on olemas veel mingid moodused sellise olukorrra leevendamiseks? Kas pean pöörduma naistearsti poole vôi perearsti poole?'

Tänan!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Soovitaks teil süüa hästi sageli ja väikeste portsjonitega. Hommikul enne ülestõusmist jooge pikali olles (vesi, mahl) ja alles pärast seda hakake üles tõusma. Soovitaks ka Cerrucali pärasoole küünlaid, seda ravimit on ka suu kaudu. Kuna teie oksendate, siis pärasoole ravi on sobilik. Seda ravimit saate perearstilt või günekoloogilt.