kas tõesti rase 25.12.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

olen kohe 39 saamas .22.dets. paiku pidid hakkama päevad--------aga pole hakanud, ostsin 2 rasedustesti üks näitas positiivset,teine negatiivset.
9 aastat tagasi oli emakaväline rasedus.
kas emakaväline rasedus näitab ka sama testi tulemust,mis tavaline rasedus.
kas on mõnd teist moodust,kuidas rasedust katkestatakse või on narkoos.
olen kuulnud ,et pidid olema tabletid,mis lahustavad

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tee. Kui teine test oli negatiivne, siis võimalik et rasedus ise peetub ja ei peagi midagi tegema. kindlasti soovitaks minna arsti poole, kus vaadatakse ultraheliga ja täpsustatakse raseduse olemasolu. Hetkel on võimalik rasedus katkestada ikka narkoosiga ja puhastuse teel. Uuel aastal on tõesti tulemas ka võimalus katkestada tablettidega(palju ka vastunäidustusi, seega ei sobi kõigile). Hetkel on see meetod ametlikul vormistamisel Dr Kadastik