raseduse katkestamine 22.12.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

olen tüdrukuga (19) juba otsustanud et tahame teha aborti, aga puudub vastav teabe, kus saab teha, palju see maksma läheb ja kuidas see protseduur toimub. haigekassa ja kõik muu on olemas aga informatsiooni ei ole sellest, päris niisamma ei taha ka hakata käima arsti juurest teise juurde tahaks täpselt teada kuidas see toimub kelle juurde peame minema, olen tüdrukuga koos olnud alates 10 novembrist (maganud), seega on maksimum 7 nädal aidake muidu jookseb aeg peale ja me ei oskagi kuhugi pöörduda ega tea palju see meile maksma võib minna

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Registreeruge koheselt naistearsti vastuvõtule, sest rasedus kasvab iga päevaga.
Enne raseduse katkestamise operatsiooni on vajalikud analüüsid suguhaigustele ja veregrupile ning reesuskuuluvusele, ka need võtavad aega. Kui on olemas Rh+veregrupi vastus, tehke arstile koopia.
Raseduse suurust arvestatakse viimase menstruatsiooni 1. päevast.
Ambulatoorne naistearst annab saatekirja haiglasse. Haiglat võite valida.
Haigekassa tasub abordioperatsiooni eest 70%, patsient ise 30%. Hinnad on www.haigekassa.ee, hinnakiri, komplekshinnad all.
Abordioperatsioon teostatakse narkoosis.
Soovi korral võite tulla vastuvõtule, registreeruge www.naistearst.ee kaudu.
G.Litter
Palun vabandust hilinenud vastuse pärast arvuti tehnilistel põhjustel.