Rasedate uuringud 19.12.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere dr.Galina Litter!
Soovin teada, mis staadiumis ja kus on vöimalik teha loote uuringuid päritavate haiguste ennetamiseks.Milliste haiguste ennetamiseks tehakse Eestis DNA uuringuid, huvitab reuma faktor, sudamepuudulikkus, luhinägelikkus jne.

Lugupidamisega
Eve

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Eve!
Kahjuks ei selgu Teie vanus ja raseduspatoloogia anamnees.
Kõigile rasedatele on vajalik teostada rasedate ravijuhendi järgi loote võimalike väärarendite väljaselgitamiseks:
- ultraheliuuring 10. (11+2) kuni 13+6. nädalal "kuklaturse" skriininguks (Downi sündroom)
-Doble-test või Triple-test veeniverest 15.-16. nädalal (Downi sündroom, Turneri sündroom, neuraaltoru defektid)
-riskigrupp suunatakse amniotsenteesile-lootevee uurigule
-18.-20. (20+- 1) rasedusnädalal sonograafiline uuring

Eestis kehtiva "Raseduse katkestamise ja steriliseerimise seaduse" järgi võib arstlikel näidustustel (n.väärarendid) katkestada rasedusi kuni 21+6.

Teie poolt soovitud uuringute asjus peaksite pöörduma geneetiku konsultatsioonile Nova Vita Kliinikusse, tel. 6059609.
Pärilikke haigusi on sadu, uuringutega sõelutakse välja riskigrupid, et neid edasi uurida. Tasuta uuringud on vaid sagedamini esinevatele väärarenditele.
G.Litter
Lugege juurde www.naistearst.ee