Rasedus ja antibiootikum 30.11.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
sooviksin teada, milline on antibiootiukumi Unasyn 375mg (Sultamicillinum) mõju võimalikule rasedusele. Infolehel on märgitud vastunäidustuseks rasedus ja ka rasestumise üritamine. See, kas viimase ovulatsiooniga jäin rasedaks, selgub aga alles min. nädala pärast - ovulatsioon oli 23.11. Võimaliku põiepõletiku kahtlusega (kuseteede põletik on viimasel ajal pidevalt olnud) viisin uriinianalüüsi, mispeale arst määras Unasyn`i kuuri (6 päeva, 2tbl päevas). Infolehte lugedes aga ehmatasin ära, kuna tundus päris kange ravim olevat - miks muidu on hoiatus, et ka raseduse katsetamine on vastunäidustatud. Ja nüüd ma polegi julgenud tablette võtma hakata, sest mine tea, äkki siiski rasestusin... Kui nüüd siiski selgub, et ma pole rase, siis kui pikalt peaksin uuesti üritamisega ootama, et ravimi mõju kaoks? Tänan! Esmarasestuja, 29.a

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. see preparaat on tõesti vastunäidustatud raseduse ajal. Kui olete ikkagi rasestunud, siis jätkake põiepõletiku ravi muu ravimiga. Mõned tabletid ei oma kahjustavat toimet rasesdusele. Kui te võtate edasi preparaati jasoovite rasetuda edaspidi, siis mingit pikka vahelt küll ei pea pidama. Toime on ainult ravimi kasutamise ajal.Dr Kadastik