Keiser ja rasedus 12.11.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere !
Mul oli 2 aastat tagasi keiser ja nüüd ootan last. Tahaksin teada, kas see on liiga lühike vahe ( olen kuulnud , et vahe peab olema kuni 4 aastat ) ohustab last, keda kannan või minu tervist kuidagi moodi ja peab aborti tegema või siis võin südame rahuga laste ilmale tuua ?

Ette tänades

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Arvestades tänapäeval kasutatavaid õmblusmaterjale, siis emakahaav kasvab täiesti kindlalt kokku mõne kuu möödudes ja 1 aasta on piisav aeg, et emakas saaks ka kosuda ja uut rasedust kandma hakata. Aborti ei ole küll mõistlik teha. Varasematel aegadel tõesti õmblusmaterjalid olid kehvemad ja see aeg nihkus 2-3 aastani. Dr Kadastik