ovulatsiooni määramine rasestumiseks 08.11.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Probleemiks on vastuolu ov-testi ja enesetunde vahel. Tunnen, et tsükli keskel (enda arvates ov päeval) on kõht u 12 tundi valulik ja pinges. Sellele eelnenud päevadel on tupesekreedi hulk järsult kasvanud iga päevaga ning sellel valulikul ajal on seda ka palju. Kui valulikkus kõhust kaob, jääb sekreeti järsult vähemaks. samas olen teinud ov teste (Biocard). Valulikule päevale eelnenud päeval on triibuke veidi õrnem kui kontrolltriip, aga sellel valulikul ajal on triip juba tugevam kui kontrolltriip. Testi instruktsiooni järgi tekib ov 24-36 tundi pärast triibu intensiivseks muutumist ja sobivaim aeg viljastumiseks saabub 2-3 päeva pärast. Olengi segaduses, sest kas see valulik kõht ja sekreet polegi siis ov tunnuseks ja tõeline ov toimub alles 2-3 päeva pärast. Ette tänades.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Testi põhimõte on sellel, et see näitab võimalikku ovulatsiooni aega. Vahetult enne oulatsiooni tõuseb LH hormoon , mis vallandab ovulatsiooni. Soodsam aeg rasestumiseks.ongi siis kui ovulatsioon on toimunud. Viljastumisvõimelisena püsib munarakk mitu päeva. Teie tundmused on pigem ovulatsioonieelsed. Rasestumise aega arvestatakse umbes 7 päeva tsükli jooksul. Enne ovulatsioooni 3 päeva ja peale ovulatsiooni 3 päeva. Dr Kadastik