Päevad 05.11.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere mul selline mure et päevad hilinevad. enne päevi 7 päeva andisn verd ja hemoglobiin oli 125 ei tahetud võtta nästi kuid siiski. peale seda suri mul ka vanaisa ja matuste aeg jooksis ninast päris kõvasti verd. mul on ennegi seelist asja ette tulnud kuid nüüd on omal poiss ja igasugu mõtteid tuleb pähe. enda teada pole küll kaitsmata vahekorras olnud. ei tunne ka et midagi oleks muutunud ei ole süda paha ega midagi imelik on vaid see et päevad pole alanud. ennem on kõik olnud korrapärane (päevad). ei tea midagi arvata. eelmised päevad olid väga vere rohked ja kestsid päris pikalt.
kas neist asjadest võib olla tingitud selline ilinemine?
ette tänades.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Soovitaks teha rasedustest, siis oleks teil süda rahul. Matused ja muud üleelamised võivad põhjustada tsüklihäireid. Kui menses jääb ka teine kuu vahele, siis soovitaks minna arsti juurde. Dr Kadastik