treening raseduse ajal. 07.09.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Käisin varem pidevalt jõusaalis.Nüüd olen 4 n.rase.Kas raseduse ajal võib edasi käia jõusaalis või ei?Ei tahaks kuidagi patjadele jääda.Abikaasa ei taha lubada jõusaali , arvab, et see võib lapsele halvasti mõjuda.Millise spordiga võiks raseduse ajal tegeleda?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Rasedatele on olemas rasedate võimlemise tunnid . Tartus polikliinikus Puusepa 1A ja ka mitmetes treeningklubides. Kui elate mujal, siis peate seda uurima. Raseduse ajal ei tohiks koormus olla sama nagu ilma raseeduseta.