raseduse katkestamine ebaregulaarse tsykli korral 04.09.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 22 aastane, esimest korda rase. Elukaaslane ei ole lapse saamiseks valmis ning soovib aborti. Kuna mul on vaga ebaregulaarne menstruatsiooni tsykkel, siis arst soovitab synnitada, kuna vastasel juhul voib munasarjade too yldse lakata ning edaspidine rasedus yldse voimatuks osutuda. Lisaks sellele on mu ka negatiivne reesusfaktor, kas ka see voib rasedust mojutada?

Sooviksin veel teada, millal on parim aeg aborti teha( praegu olen 5,5 nadalat rase, arst soovitas tagasi tulla 2 nadala parast).

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Arvestades teie ebaregulaarset tsüklit ja negatiivset reesust, soovitaksin ka mina sünnitada. Kui otsustate abordi kasuks, siis peaksite pöörduma sellise sooviga lähemal ajal arsti poole. Kui rasedus kasvab suuremaks, siis tuleb emakakaela rohkem laiendada ja trauma emakale on siis suurem. Raseduse suurust arvestatakse viimase menstruatsiooni ajast ja tehakse seda kuni 11-nda rasedusnädalani. Parim aeg on teha aborti kuni 8-nda nädalani.