Kas on lootust rasedaks jääda? 03.09.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Lugesin kunagi, et kui naisel on olnud üle 10 sexpartneri, siis on tema rasedaks jäämise võimalus minimaalne, kuna ph tupes muutub ning sellega kaasneb viljatus. Olen väga mures. Olen 22 aastane, mul on olnud koos oma praeguse elukaaslasega kokku 13 partnerit, neist 6 pikaajalist. Arsti juures käies olid analüüsid kõik korras, ainult leiti streptokokk, mida ravima asun. Planeerime last, kuid kui suur on võimalus, et olen viljatu? Kas see eelnev teooria on paikapidav?

Lugupidamisega,

S

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Kallis S!

Kui olete lõpetanud tupe ravi võite proovida kohe rasestuda. Kui Te ei ole põdenud põletikke, Teie tsükkel on regulaarne, siis suure tõenäolisusega ei tohiks probleeme tulla. Juhul kui Teil ei õnnestu ühe aasta jooksul rasestuda, tuleks teha edasised uuringud nii Teile, kui Teie partnerile.

Infertiilsetel naistel on leitud emakakaelalt spermatosoidide vastaseid antikehi. Antikehad kahjustavad spermatosoide, nii on rasestumise tõenäosus väiksem. Et sperma on naise organismi jaoks võõrvalk, siis on paljude partneritega naistel antikehade tekke tõenäosus suurem. Samas ka ,kui naisel on olnud palju partnereid ,on tõenäoline, et ta on haigestunud mõnda suguhaigusesse, mis omakorda võib põhjustada viljatust.