trisoomia 21 skriining 31.08.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Suur tänu teile siin tehtud töö eest, olen ka varem teilt häid vastuseid saanud.
Seekord siis selline mure. Olen 31a praegusel hetkel 18 näd rase UH järgi, enda arvates peaks kaks nädalat vähem olema, teine rasedus, esimene oli 7a tagasi. 16 nädalal tegin double/triple test. Ja nüüd vastusest selgub, et tuleb minna lisauuringutele. Kuigi seal on kirjas skriiningtesti tulemus trisoomia21 suhtes on negatiivne, aga eraldi on märgitud ära -HCG madal väärtus on tähelepandav-. Markerite analüüsitulemused on sellised:
AFP 29,3 IU/ml MoM 1,05
HCG 8161 mlU/ml MoM 0,25. (kehakaal 63 kg)
Kui ma seda analüüsi andsin olin natuke haige, nimelt nohu kinni, mingeid ravimeid ei tarvitanud, ainult ööseks lastele mõeldud nohurohtu. Muidu kõik muud analüüsid on koguaeg korras olnud. Kergeid torkivaid kõhuvalusid alakõhus on esinenud, aga see vist tuleneb emaka venimisest. Esimene laps sündis keiserlõikega, kuna olen selja peale kukkunud ja selle tõttu vaagnaluu ei toiminud päris nii nagu peab.
Kas mul on põhjust karta, et rasedus tuleb katkestada seoses väärarengu- riskiga? Loodan, et saate mind aidata, sest pidev mõtlemine selle peale ei ole ju ka hea.
Ette tänades Piret.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Piret!
Täname Teid meie töö tunnustamise eest ja oleme õnnelikud, kui saime Teid aidata.
Kui markerite sisalduses on normist kõrvalekaldeid, hinnatakse testide tulemused positiivseks , mis tähendab, et kõrgenenud riski vältimiseks vajate edasisi uuringuid. Saadud tulemused on statistilised ning sõltuvad suurel määral algandmetest, eelkõige õigest raseduse suuruse hindamisest.
Matemaatiline raseduse suurus arvutatakse viimase menstruatsiooni 1. päevast.
Loote vanus ehk loote gestatsiooni vanus on täpsustatav ultraheliuuringul vastavate mõõtmiste teostamisel.
HTI labor on välja töötanud patsiendi infolehed, jääb mulje, et Teil ei ole seda. Võiksin Teile jätta meie üldregistratuuri. Helistage mulle 6014331.
Alati võite loobuda lootevee punktsioonist, kuid see ei vähenda Teie muret.
Parim lahendus oleks nõustuda lisauuringutega. Uuringu vastus annaks Teile täpse vastuse, ka loote soo ja enim levinud geneetiliste ning kromosoomhaiguste puudumise.
G.Litter
www.naistearst.ee