1. pill ununes 08.08.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Lugesin siit ka anaoogsete probleemide ajalugu, kui ikkagi on ärevus ja tahaks üle küsida.
Pille olen võtnud kokku ca 5 aastat, esimesel aastal Logestit ja siis edaspidi kuni käesoleva ajani Merciloni. Olen 22 a. Suguelu on regulaarne, ka mens on regulaarne.
Viimane mens. algas 1. augustil, pillidega oleksin pidanud alustama 5. augustil, kuid jäin ühe päeva hiljaks. Hilinemise avastasin 6. aug õhtul kell 19, võtsin unustatud tableti siis ära ja järgmise juba plaanipäraselt, kell 23, seega esimmene tbl ununes 20 tundi. Ravimiinfolehelt lugesin, et kui unustatakse tablett 1. nädalal ja ollakse nädal enne seda vahekorras, et siis on võimalik, et ollakse rase. Kas on ohtlikum unustada päris esimene pill või 1. nädala viimane pill?
Kuidas on esimesel nädalal unustamine ohtlik, kui oletatav ovulatsioon toimub alles nädala pärast (oletatavalt siis 12-17. aug)? Kuidas puutub siia nädal enne pilli unustamist - siis oli ju mens ja selle ajal on rasestumisvõimalus praktiliselt olematu? Või saan ma millestki valesti aru?
Vahekorras olin 30. juulil ja 4. augustil.

Kui suur on võimalus, et olengi nüüd rase???

Tänan vastuse eet ette!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Olete antibeebipille tarvitanud 5 aastat. Kuna pillide üks rasedusvastastest toimetest on ovulatsioonide puudumine, siis on ebareaalne, et 1 tableti hilinemisel taastub ovulatsioon 5. aasta järgi.
Loodan, et tarvitate pille õigesti: elu kõige esimest lehte alustatakse menstruatsiooni 1. päevast, hiljem kordub skeem 21+7; 21 pilli ja 7-tabletivaba päeva. Arukas ongi kalendrisse märkida 7-tabletivaba päeva periood. Rasedusvastane toime on ka 7-pillivabal päeval.
Kui menstruatsioonitaoline vereritus on 7-tabletivabal päeval oluiliselt väiksem, võiks enne uue tabletilehe alustamst teha rasedustesti hommikusest uriinist (rahustuseks).
G.Litter
www.naistearst.ee