keiser 23.05.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.Mul oleks selline küsimus,et kui kiiresti võib peale keisrit uuesti rasedaks jääda,ilma,et peaks kartma järgmist keisrit.Minu oma arst soovitas 6 kuud mitte rasestuda,kuid kas see pole liiga väike vahe,olen kuulnud 2 aastast kahe sünnituse vahel j a kas see 9 kuud mis rasedus kestab loetakse 2 aasta sisse või peab 2 aastat ootama enne kui uuesti rasestuda.EElmine keiser oli üldnarkoosis.vanust on 28.Aitäh vastuse eest.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Soovitav aeg oleks planeerida rasestumist umbes aasta peale operatsiooni. Selleks ajaks on armi piirkond muutunud juba täisväärtuslikuks ja tugevaks. Ka ema organism vajab peale sünnitust aega, et kosuda. Samuti vajab alla aastane imik palju hoolt . Ka on emale koormav toita rinnaga ja kanda samal ajal järgmist last. Kui rasestute umbes aasta peale sünnitust, tulebki kahe lapse sünniaegade vahe ligi 2 aastat. See, millist narkoosi kasutati eelmise keisrilõike korral, ei mängi järgneva rasestumise juures rolli.
Ilusat kevadet soovides Aire Sekavin