Rasedus ja Metronidazol 20.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Bakteriaalse vaginioosi raviks määrati mulle Metronidazol 500 mg seitsme päeva jooksul. Hiljem selgus, et olin ravi ajal rasestunud. Kui ohtlik on nimetatud ravim lootele (infolehe andmetel pole ravim raseduse ajal lubatud) - kas lootel võib esineda väärarenguid?

Murelikult
Meriel

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Meriel!
Metronidasool ei kuulu alküleerivate ainete, antimetaboliitide, teatud antibiootikumide, meioosi inhibiitorite ega ka raku nukleiinhapete sünteesi mõjutavate ainete hulka, mis on tõestatult toksilised.
Meditsiinis võib esineda kõike, kuid sel juhul paljudest koosmõjudest tingitult.
Soovitused:
-märgike üles viimase menstruatsiooni 1. päev
-märkige üles ravimi võtmise päevad
-rääkige sellest oma raviarstile
-loodan, et Teile teostatakse UHD 10-14 näd. ja väärarendite test DT või TT (Duble test või Triple test) ning UHD alla 22 nädala.