rasedus ja alkohol 14.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 5 nädalat rase. Raseduse alguses,kui veel ei teadnud, et olen rase oli mul sünnipäev. Sai alkoholi pruugitud. Loomulikult mõõdukalt, aga paar päeva. Lisaks käisin solaariumis. Kas sellest tulenevalt võib tekkida väärarengut?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Analoogsele küsimusele on vastanud ka dr. Litter 22.02.04.
Kui rase joob, et purju jääda, ei saa turvalisust tagada ( dr. E. Halmesmäki). Kui Teie rasedus kasvab ja areneb probleemideta, siis suure tõenäosusega ei ole loode kahjustatud. Solaariumis käimine ei põhjusta loote väärarendeid.
Tervitades Aire Sekavin