ovulatsioonitest 09.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Sooviga rasestuda ostsin see kuu ovulatsioonitesti. Õpetuse järgi tegin esimese 12 päeval ja kohe näitas see postiivset. Samuti ka järgmisel päeval. 3 päeval oli aga kontrolljoon ja testijoon ühesugused. Kuidas sellest nüüd aru saada. Kasu pole ka basaaltemperatuuri mõõtmisest kuna see on hüppeline, üks päev 36,4 ja jätgmine 36,9.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Ovulatsioonitesti tehke nii, nagu patsiendiinfol öeldud.
Basaaltemperatuuri tuleks mõõta vähemalt 3 m.tsüklit, et teha õigeid järeldusi.
Igal tervel naisel võib aastas olla paar m.tsüklit, kui ovulatsiooni ei toimu.