SOS pillide kahjulikkus 09.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
Mul selline küsimus, et kas need "hädaabi" pillid on kuidagi moodi ka tervist kahjustavad? Kas nad võivad kahjustada jäävalt midagi??
Teine küsimus: kas SOS pillle võib võtta siis, kui sa ei ole 100% kindel kas on oht rasestuda (täpselt ei tea kas spermat sattus tuppe)???

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Tegemist on hormoontablettidega, mis tõesti mõeldud ainult nn hädajuhuks. Sagedaseks pillide kõrvaltoimeks on menstruaaltsüklihäired .Kui rasedus ei sobi Teie eluplaanidega, võite Postinori kasutada ka eelpool kirjeldatud juhul.
Tervitades Aire Sekavin