Rinnapõletikud ja stafülokokk 05.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Laps 7 kuune. Saab peamiselt rinnapiima. Tihti(u iga 2 nädala tagant ) tekib piimajuhas ummistus ja u igal 4 korral kerkib palavik. Olen ise saanud ummistusest ja palavikust jagu. Olen emaka põletiku tõttu saanud antibiootikumi kuuri, millest 2 viimast toosi jäid saamata (allergia). Paar nädalat peale seda tekkis esimene kõrge palavikuga rinnapõletik - sain 2. antibiootikumi kuuri(valiti teine ravim). Laps 2st nädalast peale Gefilust saanud, sest stafülokokk üle normi ja on siiani. Piima pole külvatud- perearst ei näe põhjust. Lapsel läheb seedimine kehvemaks, kui mind põletik kimbutab. Milles võib seisneda lahendus? Tahan rinnaga edasi toita.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kui Teil on korduvalt olnud rinnapõletik ja ka lapsel on diagnoositud stafülokokkinfektsiooni, soovitan siiski teha bakteriaalse külvi rinnapiimast , et siis saada vastavalt antibiogrammile ravi. Pöörduge naistearsti poole saatekirja saamiseks kui Teie perearst seda Teile ei anna.
Tervitades Aire Sekavin