tahaks keisrilõiget 03.07.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Minu esimene sünnitus oli väga raske ja lõppes kurvalt. Nüüd siis ootan teist korda oma esimest last - ja ise sünnitamisele ei julge mitte mõeldagi. Samas, mingeid tervisehädasid, mis sünnitust segaksid, pole (polnud eelmisel korralgi!). Oma arst räägib aga aina loomulikust sünnitusest... Ma ei julge seda keisri-juttu enam õieti puudutagi. Kas tõesti pean ise sünnitama?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

On väga kahju, et Teie esimene sünnitus lõppes nii kurvalt. Nii Teile kui Teie lapsele oleks aga tõesti kõige parem, kui sünnitus toimuks normaalsel (vaginaalsel) teel. Katsuge läbi mõelda, mida konkreetset Te kardate ja rääkige sellest siiski oma naistearstiga. Kui tunneksite ennast oma ämmaemandaga kindlamalt, võiksite kaaluda ka seda võimalust- nii oleks Teie juures inimene, kes kogu aeg jälgiks ainult Teie last ja sünnituse kulgu.

Ärge muretsege ja katsuge oma rasedust kanda rõõmuga.Sünnitamisaja lähenedes arutage veelkord oma naistearstiga sünnitamise meetodi üle. Laske endale selgitada nii loomuliku kui keisrilõike teel sünnituse poolt ja vastuargumente. Lõpliku otsuse teete siiski Teie ise.