Põiepõletik raseduse esimeses trimestris 04.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 24 aastane 12 nädalat ja 5 päeva rase noor naine.
Hiljuti (laupäeval) külmetasin ja nüüd tunnen, et mul võib olla põiepõletik (kõht on veidi valulik ja eriliselt tihti on vaja käia WC-s, urineerimisel valus ei ole).
Pühapäeval ravisin end neerutee joomisega ja tegin ka sooja kummelitee istumisvanni, tundus, et põletik möödus. Nüüd täna - so siis kolmapäeval on vaevused jälle tagasi (kõht on imelik ja WC-s tahaks kogu aeg viibida).
Millist ravi ma võiksin rakendada? Kas Urosept tablettide (soovitati apteegist)võtmine on minu rasedusele ohutu?

Meeldivat päeva jätku soovides
ja ette tänades

Mery

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Mery.
Urosepti kasutamine raseduse ajal on lubatud. Kui esinevad aga kaebused, soovitan pöörduda naiste-või perearsti poole. Soovitan teha uriinianalüüsi ja vajadusel ka uriinist külvi. Rasedusaegne neerupõletik on tõsine haigus ja vajab kindlasti antibakteriaalset ravi.
Tervitades Aire Sekavin