Ma ei tea mis saab edasi... 03.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Ma olin rsae,umbes 1,5 kuud ja siis kaotasin lapse.Kas see võib mõjutada minu tulevikku,kas ma saan edaspidi lapsi?Miks ma ta kaotasin,kõik oli normaalne ja õige.Ma ei teinud ju midagi valesti!!!
Ja seda ka,et ma magasin nüüd ühe poisiga peale seda ja nüüd tuleb mu tuppe peale mingi imelik koorik nagu,sügeleb ka,ma ei kujuta ette ka mis see on!!!See on nagu kuivanud tupe lima...kas ma olen haige nüüd?Enne olen ka selle poisiga maganud ja ei saa enam ültse asjast aru...mis mul viga on!!!

Murelik neiu,18

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Seda, miks rasedus katkeb ei ole alati võimalik välja selgitada. Samuti ei saa õelda, kas selline situatsioon kordub või mitte. Suure tõenäosusega olete edaspidi võimeline kenasti rasestuma ja sünnitama. Avalehel on artikkel korduma kippuv raseduse katkemine, kust saate kindlasti rohkelt informatsiooni selle probleemi kohta. Oma tupe vooluse kaebustega soovitan aga koheselt pöörduda naistearsti poole, et saaksite õiget ravi.
Tervitades Aire Sekavin