lootevesi roheline 30.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere! millest on tingitud, kui lootevesi on roheline. sünnitus oli 40-näd. haiglast öeldi, et tita kaka. kas see ikka on nii? pole varem kuulnud midagi sellist.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Kui lapsel on hapnikupuudus, siis lootevesi on alati roheline. Hapnikupuudust näitavad muutused lapse lootetoonides, mida jägitakse monitoorselt. Põhjuseks on lapse mekooniumi eritus sünnituse ajal. Mõnikord on lootevesi roheline ka põhjuseta. Mekoonium eritub samuti, kuid see pole tingitud hapnikuvaegusest, vaid on füsioloogiline. Dr Kadastik