Rasestumine 27.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Lugesin siis küsimusi ja vastuseid rasestumisest ja lastetusest.
Läbi jooksis ütlemine, et kui naisel on olnud rohkem kui 6 või enam seksuaalpartnerit, et siis võib lubeda teda potentsiaalselt steriilseks!!!!
Olen 26 aastane, Suguelu hakkasin elama 18 aastaselt. Mul on olnud ligi 20 erinevat seksuaalpartnerit selle aja jooksul, neist 3 püsisuhetes.
21 aastselt jäin rasedaks ja tegin aborti. pärast aborti komplikatsioone, ega põletikke ei tekkinud.
Mul tekkis igatahes tõsine hirm,et äkki ma ei jäägi rasedaks enam.
Kuid ometi ma jäin rasedaks hoolimata sellest, et mul oli ennem olnud erinevaid seksuaalpartnereid!
Kas see on tõesti võimalik, et naine jääb steriilseks, kui ta on olnud rohkem kui 6 partnerit!!!!!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Partnerite rohkus ei mõjuta iseenest rasestumist. Küsimus on selles, et teil on partnerite rohkuse tõttu suurem risk saada infektsioone. Kui teil seda pole, siis pole põhjust üldse muretsemiseks. DR Kadastik