Hilinenud päevad 26.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lp dr Galina Litter
Minu küsimus-probleem järgmine: nimelt on mul päevad hilinenud 7 päeva. Rasestusmisvastastest vahendites kasutan emakasisest spiraali (Nova T), praegu on ta mul teist kuud. Enne seda tarvitasin peaaegu aasta antibeebipille Diane 35. Emakasisest spiraali olen kasutanud ka varem,kolmel korral ja alati probleemideta (tsükkel on olnud enam vähem korrapärane). Viimased päevad olid väga vererohked ja kohe peale päevade lõppemist hakkasin tundma sellist väga kerget iiveldustunnet,mis kestab siiani. Kas mul on põhjust kahtlustada rasedust? Ahjaa, rasedustesti tegin 2 päeva tagasi, see oli negatiivne. Mis see võib olla?
Lugupidamisega Mirjam.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Mirjam!
1. Emakasisene vahend ei anna 100% kaitset, seetõttu tuleb menstruatsioonide 1. päevi märkida.
2. Kui rasedustest on negatiivne ja usaldusväärne, võib tegemist olla m.tsükli häirega.
3. Õige oleks kontrollida spiraali asendit vererohke menstruatsiooni järgselt.
Ise saate kontrollida, kas spiraali niidid on sama pikkusega või on muutunud pikemaks.
Naistearst Galina Litter