nahasübelus raseduse ajal 24.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 32 aastane, 8-kuud lapseootel. Mul on juba 2 aastat aeg-ajalt tekkinud nahale sügelev lõõve, mida olen ravinud hormoonsalvide ja allergiavastaste tablettidega. Mida aga teha nüüd - raseduse ajal? Leevendavad vahendid: teepuuõli, tundliku naha pesugeelid, -kreemid ei anna leevendust. Kas ma võin minimaalses koguses määrida vistrikele hormoonsalvi või võtta allergia vastaseid tablette ja kumb neist variantidest on lootele ohutum? Vastust ootama jäädes - juba närviline enesekratsija...

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Pöörduge kindlasti oma naistearsti ja nahaarsti poole. Sellise raseduse suuruse juures võib olla tegemist ka hepatogestoosiga (maksasisene sapiblokaad), mis vajab teistsugust ravi kui lokaalne ravi. Kui Teie vereanalüüsid on korras on vajalik konsulteerida nahaarstiga. Väikeses koguses lokaalne hormoonravi on raseduse ajal kindlatel näidustustel lubatud, samuti võib vajadusel kasutada ka antiallergikuid. Oluline on selgitada põhjus, miks sügelus on tekkinud just praegu. Mõelge kindlasti läbi oma toitumine ja muud võimalikud allergeenid.
Tervitades Aire Sekavin