antibeebipillide lõpetamine 22.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lõpetasin pillide võtmise detsembri alguses, 2 nädala pärast pidin olukorra sunnil võtma Postinori ja nädala pärast oli 2-3 päevane tugev vereeritus.Nüüd nädal tagasi võtsin taaskord Postinori ja täna hakkas vereeritus.

Kas on põhjust muretseda, et "õigeid" päevi pole hakanud?

Pille võtsin 5 aastat, siis oli kõik korras. Kavas taas neid kasutama hakata, kuna Postinori tarvitamine pole lahendus. Enesetunne on normaalne, kuid mure tõesti selles, et päevad pole taastunud.

Kas see ongi normaalne, kui pille nii kaua kasutatud?

Kas ongi üldse õige pille jälle kasutama hakata, pärast 2 kuulist pausi, või mõjub see organismile liialt laastavalt?

Loodan, et jõuate vastata kõigile küsimustele. Tänan!
Lugupidamisega Kati

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Kati.
Suure tõenäosusega on Teie tsüklihäirete põhjuseks Postinori kasutamine. Tehke rasedutest hommikusest uriinist ja pöörduge naistearsti poole. 5 aastat pillide kasutamine ei ole liiga pikk aeg. Kui vajate rasedusvastast kaitset, Teil ei esine kõrvaltoimeid ja vastunäidustusi, võite kasutada soovi korral pille edasi (mingeid 'vahepuhkusi' ei ole vaja teha). Kui hakkasite pille kasutama tsükli regulatsiooni eesmärgil, on võimlik , et pillide kasutamise lõpetamise järel taastus Teie esialgne tsükkel.
Tervitades Aire Sekavin