valuvaigistid raseduse ajal 15.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kas raseduse ajal (praegu 14. nädal) peavalu leevendamseks võib tarvitada mõnda tavalisematest valuvaigistitest (ibuprofeen, paratsetamool)? Kui jah, siis mis on maksimum annus päeva jooksul (tabletid on ju erineva sisaldusega)? Ka muidu mitte-rasedana kannatan aeg-ajalt tööpingest, emotsioonidest või väsimusest tulenevat peavalu, mis ei möödu vahest mitme päeva jooksul (migreeniga sarnaselt, kuigi migreeniks ei ole arst seda päris nimetanud), kui tabletti ei julge võtta on see kurnav ja tahaks kuidagi leevendust.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Võite küll. Maksimaalne annus dr. Anne Kirsi soovitusel võiks olla Ibuprofeni kuni 800 mg ja Paracetamoli 1500 mg. Kui valuvaigisti vajadus on suurem või üle ühe päeva , oleks kindlasti vajalik pöörduda perearsti poole, kes siis vajadusel suunab Teid neuroloogi poole.
Tervitades Aire Sekavin