rasestumine 14.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Mure mul selline. Olen 30a naine, kellel suureks rõõmuks 2 ilusat-tervet last kasvamas. Eelmisest kevadest alates on aga mehega kindel soov, et peres peaks kasvama üks laps veel. Aga siiani pole see kahjuks õnnestunud ja mure mõtted muutuvad juba väga suureks, kui kuu teatud päevad on käes. Käisin kevadel ka arstil, nii igaks juhuks ja ta ei näinud küll mingeid takistusi, miks ma ei peaks rasestuma. Mõlemad lapsed on mul keiserlõikega ilmale tulnud. Eelmised korrad olen aga rasestunud väga kiiresti (paari kuuga) Kas on siis tõesti vanuses juba asi, et lähebki kauem aega või oleks õige aeg tõsisemad uuringud ette võtta? Mis arvate Teie asjast? Ise tunnen, et peaks nagu midagi tegema, nii kangesti tahaks juba kõhukest.
Ette tänades nõuande eest, Kristiin

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teil on õigus, vanuse tõustes kõik muutub. Vajate uuringuid, kui soovitud rasedus regulaarse suguelu korral ei ole saabubud 0,5 aasta jooksul.
Peaksite plaanlises korras pöörduma naistearstile täiendavateks uuringuteks ja mees peaks pöörduma androloogile.