raseduse peetumine peale esimest trimestrit 14.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.Tahaksin teile esitada mõned küsimused kuid minu lugu lühidalt on järgmine.Olen 27 aastane,minu esimene rasedus katkes,teine oli 24 nädalani katkemisohuga ja nüüd minu kolmanda raseduse ajal piinavad mind tugevad pingepeavalud.Käimas on praegu 15 nädal ja kuna ma esimese kahe raseduse ajal ei teadnud midagi raseduse peetumisest ja nüüd tean.Järelikult ka kardan rohkem(olen suht muretseja tüüp).Nüüd siis küsimused:
1 olen võtnud peavalu vastu paracetamooli.Peavalu perjoodid kestavad tavaliselt nädal või rohkem.Kas nii tihe igapäevane paracetamoli võtmine kahjustab last,sest ilma tabletita on normaalne elu segatud sest pean ka ju vanema lapse eest hoolitsema?
2. kas raseduse peetumised peale 12 nädalat on suhteliselt tihti või harva esinev ja mis võik olla selle põhjustajaks?
3.Mida ma ise saaks selle heaks ära teha,et nii ei juhtuks,millest peaksin kindlasti hoiduma ,et viia risk miinimumini?
Praegu lapsega kõik korras.ise aga võtsin raseduse algusest maha 12 kilo,kuna oksendasin palju ja söögiisu polnud.Praegu enesetunne normis.
Jään huviga ootama teie vastuseid ja tänud juba ette.
LIISPET.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Liispet!
1. Minu arvamus on, et tuleb selgitada peavalu põhjus ja ravida põhjust.
Kui naistearsti poolt on vererõhud ja analüüsid normi piirides, soovitan konsuteerida eraneuroloog dr. Ants Pajosega 6748591.
Asjatu ja liigne avimite tarvitamine ei ole ei Teile ega ka lootele hea.
2. Rasedused peetuvad sagedamini alla 12 nädala hormonaalsetel, infektsioossetel ning geneetilistel põhjustel
3. Soovitused:
-vältige haigestumist viirustesse, viibige värskes õhus, õhutage töö- ja eluruume
-toituge ratsionaalselt, sööge kvaliteetset eesti toitu, nii hoiate immuunsustaset
-hoiduge sugulisel teel levivatest haigustest, kasutage apteegi intiimpesugeeli
-järgige hügieenireegleid, peske sageli käsi sooja vee ja seebiga, hoolitsege piimanäärmete ja välissuguelundite eest
-vahetage iga päev aluspesu
-külastage rasedate loenguid, võimlemistunde, ujumistunde
-olge rõõmus, nautige oma rasedust. Rasedusi on vähe kaasaja naise elus.
-külastage määratud ajal naistearsti ja ämmaemandat, küsige nõu ja teavet oma tervise objetiivsete näitajate kohta.
Soovin Teile õnnelikku rasedusaega.
Naistearst Galina Litter